KOSZYK 0,00 zł

Bielizna damska – jak mierzyć biustonosze?

Jak mierzyć biustonosz


W naszym sklepie online zapewniamy duży wybór biustonoszy damskich i młodzieżowych różnego typu – od staników nieusztywnianych i półusztywnianych, przez usztywniane z fiszbiną lub bez, aż po popularne biustonosze push-up

Przy wyborze bielizny, a już zwłaszcza przy zakupie biustonoszy, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Pozwolą nam one właściwie wybrać rozmiar stanika.

  1. Czy obwód biustonosza, który masz w tej chwili na sobie, jest nieruchomy, tzn. czy zapięcie nie podjeżdża na plecach do góry ponad linię fiszbin?
  2. Czy fiszbina obejmuje całą pierś?
  3. Czy fiszbiny nie wbijają Ci się w ciało pod pachą?
  4. Czy biustonosz w środkowej części przy zbiegu fiszbin ściśle przylega do klatki piersiowej?
  5. Czy biust nie wylewa się ponad górną krawędź miseczki lub ponad miseczkę w okolicy pachy?
  6. Czy ramiączka biustonosza nie wbijają Ci się w ciało?

Odpowiedź na każde z tych pytań powinna być twierdząca. Jeśli jest inaczej, oznacza to, że nosisz biustonosz w nieodpowiednim dla siebie rozmiarze. Dzięki zamieszczonym poniżej poradom właściwie dobierzesz rozmiar stanika.

 

Mierzenie obwodu pod biustem:


Pomiary obwodu pod biustem wykonujemy na wdechu, przy użyciu centymetra krawieckiego, przy czym musi on ściśle przylegać do ciała. To bardzo ważne z tego względu, że miarka krawiecka jest sztywna, a materiał biustonosza – rozciągliwy. Aby właściwie podtrzymywać piersi, musi on mocno przylegać do ciała.

 

Mierzenie obwodu biustu:


Pomiaru należy dokonać w najszerszym miejscu przy wyprostowanej sylwetce.